MENU

Projektowanie logo

Nie musisz dłużej szukać. Pomożemy Ci ze wszystkim.

Tworzenie logo. Logotyp. Sygnet. Slogan.

Musisz mieć logo!

Mówią, że jeśli nie ma Cię w internecie to nie istniejesz. To prawda, tak samo jak to, że nie ma reklamy bez logo, a idąc dalej nie ma reklamy bez identyfikacji wizualnej. A logo to element identyfikacji wizualnej. Element najważniejszy, bo najbardziej charakterystyczny.

Dzięki logo Twoi klienci rozpoznają Twoją firmę bez dodatkowych słów. Kiedy widzisz nadgryzione jabłko wiesz, że chodzi o Apple, nie potrzebujesz podpisu, żadnej dodatkowej informacji. Logo = Twoja marka.

Możesz mieć firmę bez logo, bez reklamy, bez spójnej identyfikacji wizualnej... ale w ten sposób nie jesteś charakterystyczny. Nie pozwalasz klientom rozpoznawać Twojej marki. Jeśli zdobyłeś klienta z reklamy to podczas emisji kolejnej - innej - reklamy ten sam klient nie będzie wiedział, że to Ty, bo brakuje Ci wspólnego mianownika. Brakuje Ci logo.

Tworzenie logo

Jakie powinno być dobre logo?

Dobre logo powinno być łatwe do narysowania. Łatwe do zapamiętania. Osoba, która zna Twoją markę i widziała Twoje logo powinna potrafić narysować je w kilku ruchach ołówka.

Nie może być skomplikowane, za kolorowe, zbyt przesadzone. Dobre logo to prosty, wpadający w pamięć logotyp i/lub sygnet.

Ile kosztuje logo? Logo cena.

Ile kosztuje tworzenie logo? Jaka jest cena za dobre logo?

Koszt zaprojektowania logo waha się od kilkudziesięciu złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych. A wszystko zależy od tego ile czasu spędzimy nad jego analizą, planowaniem, projektowaniem i testowaniem. Możemy Ci zaprojektować ładne logo za 250 zł, które będzie wpadać w oko nam, Tobie i Twoim klientom. Możemy Ci też zrobić logo za kilka tysięcy złotych, które oprócz tego, że będzie się podobało, to  - co ważniejsze - będzie zapadało w pamięci. Będzie budziło odpowiednie emocje, będzie semiotycznie, a właściwie semantycznie, zgodne z komunikacją Twojej marki. Logo, które będzie miało znaczenie i które przy odpowiednim marketingu wpisze się w codzienną świadomość Twoich odbiorców na rynku lokalnym czy międzynarodowym.

Drogie logo czy tanie logo?

Często w opinii naszych klientów tanie logo jest ładniejsze od tego drogiego. Dobrze, kiedy Twoje logo Ci się podoba, ale ważniejsze jest, jak odbierają je Twoi klienci.

Cennik logo

PAKIET DUŻY
od 44000
 
Ilość projektów2
Ilość poprawek do wybranego projektu4
Format logopdf, eps, ai, jpg
Przygotowane do druku
Na stronę WWW
Przekazanie praw autorskich do grafiki+ 1000 zł
Księga znaku+ 1200 zł
Najczęściej wybierany
PAKIET ŚREDNI
25000
 
Ilość projektów1
Ilość poprawek do wybranego projektu4
Format logopdf, eps, ai, jpg
Przygotowane do druku
Na stronę WWW
Przekazanie praw autorskich do grafiki+ 1000 zł
Księga znaku+ 1200 zł
PAKIET MAŁY JPG
9000
 
Ilość projektów1
Ilość poprawek do wybranego projektu1
Format logojpg, png
Przygotowane do druku
Na stronę WWW
Przekazanie praw autorskich do grafiki
Księga znaku
Logo dla firmy

W jakich formatach powinienem otrzymać logo?

Logo, które użyjesz na stronie WWW, w stopce maila czy na Facebooku może być w formacie JPG lub PNG.

Kiedy jednak potrzebujesz logo do druku (np. chcesz je umieścić na wizytówkach, banerach czy plakatach) musisz otrzymać je w formacie wektorowym (w tzw. "krzywych"). Format wektorowy logo to przede wszystkim PDF, jednak dobrze jest je mieć również w formacie umożliwiającym jego późniejszą edycję, np. AI lub CDR.

Księga znaku

Księga znaków

Kiedy projektowanie logo masz już za sobą musisz wiedzieć, jak go używać. Jakie zachować odstępy pomiędzy jego elementami, jaką kolorystykę wybrać do konkretnej sytuacji, jaki zachować obszar ochronny i... wiele innych. Zbiór norm określający jak korzystać z Twojego logo to właśnie księga znaku.

Kiedy stosujesz marketing, projektujesz reklamy musisz mieć pewność, że Twoje logo zostanie wykorzystane tak jak należy.

Zobacz co to jest księga znaku na przykładzie logo Donety.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania o tworzenie logo

FAQ

Przykładowe realizacje

Doneta to zajefajni ludzie
Przemek Szczygłowski
Przemek
Opowiadam o stronach i reklamie
Ela Brol
Ela
Drukuję i sublimuję

Wasze opinie to nasze referencje