7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę kupując stronę WWW

"kilka tygodni temu kupiłam stronę i kontakt się urwał..." - podobnych telefonów odbieramy niestety kilka w miesiącu. Jak się zabezpieczyć przed nieuczciwymi wykonawcami?

Na co zwracać uwagę wybierając firmę, która wykona dla Ciebie stronę WWW? 

1. Portfolio

Sprawdź portfolio wykonawcy. Jakie prace wykonał, komu i na jakim poziomie. Jest spora szansa, że Twoja strona będzie na podobnym poziomie jak te w portfolio.

Jeśli jest w nim tylko kilka pozycji musisz uważać, jest spora szansa, że trafiłeś na początkującego freelancera, który zerwie kontakt kiedy zlecenie go przerośnie.

W przypadku wątpliowści zadzwoń do firm z portfolio i poproś o rekomendacje. Nikt nie powie Ci więcej, niż zadowoleni (lub nie) klienci.

2. Sprawdź dane kontaktowe

Czy w zakładce kontakt jest adres firmy, numer NIP, dane kontaktowe (koniecznie email i telefon)?
Jeśli widzisz tam tylko formularz kontaktowy uważaj, kontakt z tą firmą może być utrudniony.

Nawet jeśli nie chcesz rozmawiać telefonicznie to i tak spróbuj. Raz, a najlepiej dwa. Będziesz wiedzieć czy w trudnej sytuacji ktoś podniesie słuchawkę i spróbuje Ci szybko pomóc.

Wyślij maila. Jeśli odpowiedzi na email otrzymasz raz na kilka dni uważaj, być może Twoja strona będzie robiła się równie długo.

3. Ile lat są na rynku?

Młode firmy mają trudniej, jednak pamiętaj o tym, że Twoją stroną ktoś się musi opiekować. Jeśli będziesz potrzebował jej aktualizacji, rozbudowy czy pomocy w obsłudze... warto, by firma, która robiła Ci stronę ciągle istniała.

4. Sprawdzaj opinie

Wpisz nazwę firmy w Google i sprawdź opinie. Nic się nie wyświetla? To znaczy, że firma jest młoda lub ma bardzo mało klientów. Być może też często zmienia nazwę, by ukrywać negatywne opinie na swój temat.

Pamiętaj, że nikt nie ma 100% zadowolonych klientów i pozytywnych komentarzy. Zwracaj uwagę na negatywne opinie i odpowiedzi firmy na nie - to powie Ci wszystko o jej podejściu do klienta.

5. Kupuj u polskich firm

Sporo firm usługowych działających w internecie ma firmę w Wielkiej Brytanii lub dalej (Seszele, Malta, etc). W takim przypadku egzekwowanie umowy może być trudne.

6. Uważaj na freelancerów

Nie mamy nic do freelancerów. Sami często korzystamy z ich usług, często są to profesjonaliści najwyższych lotów. Niech to będą jednak osoby, których wiarygodność, umiejętności i referencje możesz potwierdzić.

Jednak freelancer nie ma firmy, może w łatwy sposób podać nieprawdziwe dane, a później zniknąć z zaliczką (sami straciliśmy w ten sposób jakieś 1300zł - płacąc zaliczki trzem osobom, które później zniknęły bez słowa). Sprawy zgłosiliśmy na Policję. Wszystkie umożone.

7. Sprawdź ukryte koszty

"Koszt strony internetowej to 500zł" - pisze wiele firm, ale nie pisze jakiej. Gdy okazuje się, że do strony trzeba przygotować proste logo, umieścić ją na serwerze, kupić domenę i SSL, pobrać kilka zdjęć z banków zdjęć to koszt strony wzrasta kilkukrotnie.

Uzgodnij dokładne warunki współpracy przed złożeniem zamówienia.

Kto napisał ten wpis?

Przemek na co dzień tworzy strony WWW, sklepy internetowe i dba o ich marketing.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z:

  • Marketingu w Google - pozycjonowania (SEO) i Adsów (SEM),
  • Content marketingu i lejków marketingowych,
  • User Experience,
  • Mailingów- tych zimnych i ciepłych.

Przeczytaj inne teksty tego autora

Opinie

Skontaktuj się z nami

call 733 543 282

Zajęte? Nikt nie odbiera?
Bardzo często rozmawiamy przez telefon, mamy sporo spotkań online.
Kliknij tutaj i zostaw nam kontakt do siebie. Oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

mail biuro@doneta.pl

Napisz przez formularz. To najszybsza i najlepsza forma kontaktu z Donetą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.

Doneta, to zespół fajnych ludzi

Zadzwoń: 733 543 282 call
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas:
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 24 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.