Jak skonfigurować pocztę w Mozilla Thunderbird? Zobacz video

Są rzeczy, które łatwiej pokazać niż opisywać. Dlatego nagrałem dla Ciebie film, w którym pokażę Ci, jak podpiąć adres e-mail do programu Mozilla Thunderbird.

Transkrypcja filmu z YouTube "Jak skonfigurować pocztę e-mail w Mozilla Thunderbird"

Cześć, czołem. Dzisiaj będzie o łączeniu twojej firmowej poczty e-mail z Thunderbird. Thunderbird to jest taki najpopularniejszy program pocztowy zaraz po Outlooku. Takie top 2, tylko że Outlook nie jest darmowy, a Thunderbird jest.

Jak utorzyć konto e-mail w Dircet Admin?

Od czego zaczniemy? Zaczniemy od utworzenia konta pocztowego. Pokażę Ci na filmiku oprócz tego, jak łączyć z Thunderbird, pokaże Ci jak utworzyć konto e-mailowe.

My używamy DirectAdmina w Donecie. Wybieramy sobie domeme, która nas interesuje i klikamy konta pocztowe.
Ja już mam założone kontakt@przemekszczyglowski.pl, ale utworzymy sobie teraz na potrzeby tego filmiku e-maila test.
Hasło wpiszę test123, żeby było w miarę proste i szybkie do wpisania. Mam utworzonego e-maila. Okej. Mam utworzonego e-maila teraz pobieramy sobie Thunderbird.

Jak zainstalować Mozilla Thunderbird

Wpisujemy w Mozilla Thunderbird. Wybieramy pierwszy z góry link.
Klikamy sobie pobierz bezpłatnie. Powiem szczerze, że to będzie nagranie na żywioł. Bo ja z Thunderbird w ogóle nie korzystam na co dzień, nie używam tego klienta pocztowego.
Jeżeli już to tylko do testów dla moich klientów. Nie będziemy go na razie wspomagać, tutaj mamy szybkie przejście przez instalator, standardową instalację.
Wybieram użytkownika, bo lubię wiedzieć co mi się, gdzie instaluję. Nie będziemy nic utrzymywać. Folder tylko na pulpicie.
To nie będzie mój domyślny klient poczty. Uruchom program Thunderbird. Okej zobaczcie. Nie wiem, na którym monitorze mi się uruchomi. Na tym którego nie widzicie.

Jak dodawać maila w Thunderbird

Tak mi się uruchomił. Kontynuuj. Okej. To nas nie interesuje, interesuję nas utworzenie nowego konta pocztowego.
No właśnie, imię nazwisko to jest nadawca. Kto będzie nadawcą Twojej skrzynki e-mailowej? Kto będzie widział jak nadawca e-maila ? Przemek Szczygłowski, test@przemekszczyglowski.pl hasło test123.
Hasło sobie zapisujemy, żeby go już nie wpisywać. Konfigurujemy to automatycznie z nadzieją, że się uda. Już widzę, że nazwą użytkownika jest test wiec prawdopodobnie się nie uda.

Czym się różni protokół IMAP od POP3 znajdziesz na moim innym filmiku na YouTube gdzie opowiadam o skrzynkach pocztowych i firmowych kontach e-mail.

Ja się połączę z tym przez IMAP, założmy, że kliknę gotowe.
I nie wejdzie nazwa użytkownika, bo nazwa użytkownika jest pełny adres e-mail. Od razu. Co jest bardzo ważne. Blog.doneta.pl, w poradnikach znajdziesz taki wpis na blogu, który podlinkuje pod tym filmem, jak zalogować się na pocztę e-mail i z tego wiemy że nazwą użytkownika jest wpisany pełny adres e-mail. Tutaj na dole mamy taka domyślną konfigurację, taka ściągawkę nasza która pomoże nam skonfigurować pocztę.
Co się stało? Nie mam pojęcie co się stało. Mamy jakiś komunikat? Nie mamy. Nic się nie stało, zobaczcie. Gdzie nasza poczta e-mail? Ja szukam to, które się utworzyło. Pobierz. Napisz.
Na żadnym monitorze, żadnego komunikatu nie widze. A sorry. Okej. Włączyło mi się na drugim monitorze. Mamy napisz, nadawca Przemek Szczygłowski zobaczymy czy to w ogóle działa. Wyślemy sobie pocztę do przmek@doneta.pl
Cześć, czy działa? Wyślemy sobie pustą wiadomość. Poczta nas interesuje, nie chce konfigurować poczty. Thunderbird działa wysłane, niewysłane. Widze, że Mozilla Thunderbird się sporo zmieniła odkąd przestałem jej używać.
Aczkolwiek zobaczymy czy dostałem e-maila na przemek@doneta.pl. Zobaczmy. Mam wiadomość - Cześć, czy działa? Czyli wiadomość mi wysłało. Odpowiem sobie Cześć, odpowiadam Ci. Takie wysyłanie wiadomości samemu do siebie.
Pobierz wiadomości. Coś nie chce działać więc zamknąłem sobie Mozilla Thunderbird i otworzymy sobie ją jeszcze raz. Mam skrót na pulpicie. Na którym monitorze mi się otworzyło? Prawym czy lewym? Jest. Otworzyło mi się na prawym. Mamy standardowy widok na Mozilla Thunderbird. Nie używam go jako domyślnego. Bo nie chce korzystać z Mozilla Thunderbird na co dzień. Ty możesz oczywiście. Zobacz, mamy naszą odpowiedz - cześć czy działa. Zawsze zezwalaj na zdalną wiadomość doneta.pl. Okej dobra. Wiadomość wysłało i wiadomość odebrało automatycznie. A co zrobić, jeżeli tego nie wyśle, będzie miał problemy z wysyłaniem lub odbieraniem wiadomości. Klikamy sobie na swoją skrzynkę e-mailowa test@przemekszczyglowski.pl. Bo tych kont możesz mieć kilka.
Wchodzimy sobie w ustawienia i mamy test@przemekszczyglowski.pl. Jeżeli chcesz sobie dodać nowa skrzynkę e-mailowa to dodajesz sobie dodaj konfigurację konta pocztowego i dodajesz kolejnego e-maila. *przykładowe nazwy e-maila* Ja się skupię na samej konfiguracji. Jeśli cokolwiek by Ci nie działało z Thunderbird to sprawdzasz adres e-mail, imię i nazwisko,
nazwa konta to jest pełny adres e-mail. Robisz to analogicznie.

Konfiguracja poczty przychodzącej w Mozilla Thunderbird

Co nas interesuje? Interesuję nas konfiguracja serwera i IntercionalPortj, Thunderbird wykrył porty i te porty działają, bo jak widzisz poczta przychodzi.
Pamiętaj, nazwą użytkownika jest pełny e-mail zawsze. Nazwą serwera, jeżeli masz serwer u nas i pocztę jest e-mail. Nazwa domeny w moim przypadku przemekszczyglowski.pl. Jeżeli cokolwiek Ci nie działa, masz problemy z szyfrowaniem, spróbuj wyłączyć szyfrowanie. Czyli możesz sobie ustawić bez szyfrowania, jeśli faktycznie byłyby jakieś problemy z szyfrowaniem. Zawsze to jest taka alternatywa, żeby sprawdzić, czy szyfrowanie działa, czy nie działa. Co jeszcze możesz sprawdzić? Na pewno musisz sprawdzić porty. Tak jak Ci mówiłem w artykule.
Masz porty poczty wychodzącej i poczty przychodzącej, jeżeli korzystamy z IMAP używamy dla poczty przychodzącej portu 143 i zobacz taki sam.
Port się wykrył. Gdyby wykryło Ci inny port, możesz zmienić na port 143. W poczcie wychodzącej poszukamy tego zaraz. Będzie pewnie port inny, prawdopodobnie 587.
Zaraz zobaczymy, czy mam rację. Tutaj mamy takie najważniejsze konfigurowanie. Sprawdzasz użytkownika, sprawdzasz szyfrowanie czy jest, czy nie. Gdzieś tu jeszcze powinno być jeszcze do wpisania hasło,
pewnie będzie w zaawansowanych. Chyba jednak nie ma. Kopie i foldery. Tu mamy konfiguracje skrzynek pocztowych. Ja się konfiguracja skrzynek pocztowych nie zajmuje, bo to nie jest moja brocha. Ja tylko Ci pokazuje jak to połączyć, żeby to działało.

Konfiguracja poczty wychodzącej w Mozilla Thunderbird

Jeżeli chodzi o pocztę wychodzącą… Gdzieś to tutaj było. O tu mamy pocztę wychodzącą, przepraszam.
Zobacz. Mamy konfigurację poczty wychodzącej mojego e-maila. Możemy sobie to konfigurować, edytować i tak jak mówiłem, gdyby poczta ci nie wysyłała, to tutaj sobie zmieniasz bez szyfrowania. Bo to, co oglądaliśmy wcześniej, to jest poczta wychodząca, przepraszam, przychodząca.
Tak? Czyli to, że ktoś do Ciebie wysyła e-maila, a Ty odbierasz. Tutaj mamy pocztę wychodzącą, czyli że Ty wysyłasz pocztę do kogoś. Tu może być SMPT. Przemekszczygłówki. Jeżeli wpiszę e-mail przemekszczyglowski będzie dokładnie do samo i takie coś Ci rekomenduje.
Co prawda o tym nie pisze, bo to dostajesz w informacji o koncie e-mail. Jeśli ktoś Ci zakłada konto mailowe sam, to zakładasz, bądź my Ci zakładamy. To my Ci wysyłamy serwery poczty wychodzącej i przychodzącej. POP3 i SMTP są takie same serwery jak dla IMAP.
Wiec tutaj podajesz dokładnie to samo. Port 587, czyli tak jak pisałem tutaj. Też automatycznie go wykryło. Gdyby Ci 587 nie działało, możesz spróbować 25, czasami, to ratuję sytuacje, aczkolwiek w tym przypadku, jak widać nam działa. Jeśli poczta by Ci nie wychodziła.
Sprawdź nazwę użytkownika, czy jest to cały e-mail, bo czasami program może Ci zrobić tak. Zrobić tylko to, co jest przed @. To jest bardzo ważne i jeżeli byłby np. problem z bezpieczeństwem. Zawsze możesz spróbować wysyłać pocztę bez szyfrowania i to też powinno działać.

Wiesz już jak skonfigurować pocztę w Thunderbirdzie

To chyba wszystko. Jeżeli chodzi o Thunderbird, o konfiguracje mailowa. Tak jak mówiłem w innych filmikach, Thunderbird ma ten plus, że ma dużo, dużo więcej opcji, niż ten przykładowy roundcube. Tak na marginesie jeszcze dodam.
Więc, jak widzisz masz opcje w Thunderbird korzystania z… Przed chwilą to widziałem, ale teraz tego nie widzę, nie wiem dlaczego. Jak to zamknąć? Jestem kiepski w tego Thunderbird. Zamkniemy cały program i otworzymy go od nowa.
Thunderbird, to jest program, tak jak mówiłem, którego nie używam. Ja, na co dzień korzystam z Gmail i tego Gmail Ci gorąco polecam. Dobra wiem czemu. Bo nie wyszliśmy z odebranych. Jesteśmy w odebranych, ale gdzieś tutaj widziałem opcje kalendarzy. Mamy opcję kalendarza.
E-maile, które do Ciebie przychodzą, możesz eksportować do kalendarza. Możesz w mailu robić sobie listę zadań do wykonania. Generalnie możesz mieć kilka skrzynek mailowych. Wszystkimi mailami zażądasz z poziomu jednego programu pocztowego.
To też jest bardzo wygodne. Jak Ci pokazywałem, możesz wkleić sobie stopki w html. W roundcube, co prawda też możesz. A widzisz, tutaj nie możesz mieć kilku stopek, tutaj masz jedną stopkę do jednego e-maila. Ja w Gmailu mam, że mogę sobie ustawić kilka różnych stopek.
Zobacz, jeżeli ci wysyłam wiadomość, to mogę ci wysłać jako przemekszczyglowski to jest stopka noname tutaj nie ma nic wspólnego z doneta, a nie jest. Ale mogę sobie wybrać stopkę noname, pyk i już nikt nie wie, że pracuję w donecie, dzięki temu.
Mogę wybrać sobie stopkę firmową, gdzie mam firmowy numer telefonu, mogę sobie wybrać stopkę prywatną. Gmail dla mnie jest mega wygodny tak samo, jak w Gmailu są szablony. Tu akurat mam szablon z informacją, że przekazałem wiadomość. Wkleiło mi się pod stopką. Mamy dwie stopki, bo bawiłem się stopkami.
Mam szablon, że przekazałem wiadomość do programisty zmiany. Nie wiem, czy to tutaj działa, chyba tak. Musiałbyś poszukać. Gmail i Thunderbird są programami bardzo fajnymi, rozbudowanymi, roundcube przeglądarkowy niespecjalnie. Dobra to tylko taka mała degresja.
Ja dziękuję Ci za uwagę i mam nadzieje, że już umiesz sobie skonfigurować Thunderbird i biorę się za nagrywanie innych filmów. Do zobaczenia. Cześć.

Kto napisał ten wpis?

Przemek na co dzień tworzy strony WWW, sklepy internetowe i dba o ich marketing.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z:

  • Marketingu w Google - pozycjonowania (SEO) i Adsów (SEM),
  • Content marketingu i lejków marketingowych,
  • User Experience,
  • Mailingów- tych zimnych i ciepłych.

Przeczytaj inne teksty tego autora

Opinie

Skontaktuj się z nami

call 733 543 (pokaż numer)

Zajęte? Nikt nie odbiera?
Bardzo często rozmawiamy przez telefon, mamy sporo spotkań online.
Kliknij tutaj i zostaw nam kontakt do siebie. Oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

mail biuro@doneta.pl

Napisz przez formularz. To najszybsza i najlepsza forma kontaktu z Donetą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.

Doneta, to zespół fajnych ludzi

Zadzwoń: 733 543 (pokaż numer) call
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas:
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 46 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.