Jak reklamować hazard w Google?

Czy w Internecie można reklamować hazard?

W Polsce reklama hazardu jest ściśle regulowana i dozwolona jedynie w określonych warunkach. 

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, reklamować można jedynie kasyna naziemne oraz loterie promocyjne, pod warunkiem że spełniają one konkretne wymagania. Reklamy muszą być odpowiednio oznaczone i nie mogą wprowadzać w błąd. 

Zakazane jest reklamowanie zakładów wzajemnych, gier na automatach i pokera w internecie. Dodatkowo, reklamy nie mogą być kierowane do nieletnich ani sugerować, że hazard jest sposobem na rozwiązanie problemów finansowych. Przepisy te mają na celu ochronę konsumentów oraz zapobieganie uzależnieniom od hazardu.

Pozycjonowanie stron z hazardem

W przypadku SEO, zasady Google są mniej formalne niż w przypadku Google Ads, ale równie ważne. Oto kilka kluczowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę:

Treść strony

Strony promujące hazard muszą oferować wartościowe i odpowiedzialne treści. Google penalizuje strony, które promują nieodpowiedzialne zachowania lub nie zawierają wystarczających informacji na temat ryzyka związanego z hazardem.

YMYL i EEAT

Strony związane z hazardem są klasyfikowane przez Google jako YMYL (Your Money or Your Life), co oznacza, że mogą mieć znaczący wpływ na finanse lub dobrostan użytkowników. W związku z tym, Google stosuje wyjątkowo surowe kryteria oceny takich stron, oparte na zasadach EEAT (Experience, Expertise, Authoritativeness, Trustworthiness). Pozycjonując strony o tematyce hazardu, musisz zwrócić szczególną uwagę na:

Experience (Doświadczenie)

Strony muszą wykazać, że są prowadzone przez osoby lub organizacje z doświadczeniem w branży hazardowej. Recenzje, poradniki i analizy napisane przez ekspertów są szczególnie cenione.

Expertise (Ekspertyza)

Treści na stronie muszą być tworzone przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Google ocenia, czy autorzy są ekspertami w swojej dziedzinie.

Authoritativeness (Autorytatywność)

Strony muszą zdobyć autorytet w swojej niszy. Jest to oceniane na podstawie liczby i jakości backlinków, wspomnień w mediach branżowych oraz zaangażowania w społeczność.

Trustworthiness (Wiarygodność)

Kluczowe jest zaufanie użytkowników. Google preferuje strony, które są transparentne, posiadają jasne informacje kontaktowe, politykę prywatności i zasady odpowiedzialnego hazardu.

Jak pozycjonować strony zgodnie z YMYL i EEAT to temat na zupełnie nowy artykuł, który właśnie powstaje.

Aktualność treści

Regularne aktualizowanie treści to ważny czynnik rankingowy. Algorytmy Google preferują strony, które dostarczają aktualnych i rzetelnych informacji.

Backlinki

Budowanie sieci jakościowych backlinków jest kluczowe dla SEO, ale w przypadku stron hazardowych, Google szczególnie przygląda się źródłom tych linków. Ważne jest, aby pochodziły one z wiarygodnych i legalnych stron.

Jakościowe linki do stron hazardowych możesz pozyskać zarówno z Linkhouse jak i WhitePress.

Reklama hazardu w formie video marketingu

Video marketing jest potężnym narzędziem, które może znacząco zwiększyć zaangażowanie użytkowników i skuteczność kampanii reklamowych. Reklamy wideo dla branży hazardowej mogą być umieszczane na platformach takich jak YouTube, a także w sieci reklamowej Google. 

Kluczowe zalety video marketingu to możliwość przekazania złożonych informacji w atrakcyjnej formie oraz większe zaangażowanie odbiorców w porównaniu do tradycyjnych reklam tekstowych czy graficznych.

Warto tutaj pamiętać o regulaminie danej platformy, często tak surowym jak wytyczne Google Ads. Możesz reklamować hazard w sposób bezpośredni, ale z głową. Tak jak robi to Żubr.

Hazard w Google Ads

Więcej na ten temat napisaliśmy w artykule "Google Ads dla branży hazardowej - na co uważać". W dużym skrócie podsumujmy tutaj wnioski z naszego artykułu o Google Ads:

Regulacje i Polityka Google

Google Ads pozwala na reklamowanie usług hazardowych, ale tylko w krajach, gdzie hazard jest legalny, i tylko dla firm, które spełniają określone wymagania. Oto kluczowe punkty, które należy wziąć pod uwagę:

Licencje i weryfikacja

Firmy muszą posiadać odpowiednie licencje na prowadzenie działalności hazardowej w kraju, w którym chcą się reklamować. Google wymaga przejścia procesu weryfikacji, aby upewnić się, że firma jest legalna i przestrzega lokalnych przepisów.

Ograniczenia wiekowe

Reklamy hazardowe muszą być skierowane wyłącznie do pełnoletnich użytkowników. Google Ads pozwala na precyzyjne targetowanie demograficzne, co jest niezbędne do spełnienia tego wymogu.

Treść reklam

Reklamy nie mogą promować nieodpowiedzialnych zachowań hazardowych, takich jak hazard jako sposób na zarobek, ani zachęcać do nadmiernego grania. Wszystkie reklamy muszą zawierać jasne i widoczne informacje o odpowiedzialnym hazardzie.

Hazard a afiliacja

Marketing afiliacyjny jest jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania usług hazardowych w sieci. Polega on na współpracy między firmami hazardowymi a partnerami afiliacyjnymi, którzy promują ich usługi w zamian za prowizję od każdego zarejestrowanego użytkownika lub wygenerowanego przychodu. Afiliacja jest szczególnie popularna w branży hazardowej ze względu na kilka kluczowych zalet:

Szeroki zasięg

Partnerzy afiliacyjni mają swoje bazy użytkowników i sieci kontaktów, co pozwala na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów.

Niskie ryzyko

Firmy płacą prowizję tylko za wyniki, takie jak rejestracje czy depozyty, co minimalizuje ryzyko finansowe.

Specjalizacja partnerów

Afilianci często są ekspertami w swoich dziedzinach, co pozwala na bardziej skuteczne i precyzyjne kampanie marketingowe.

Różnorodność formatów

Afiliacja może obejmować różne formy promocji, takie jak banery reklamowe, linki tekstowe, recenzje, blogi, a nawet kampanie w mediach społecznościowych.

Podsumowanie

Podsumowując, reklama hazardu w Polsce jest jak najbardziej możliwa, a tym bardziej w dobrze wszystkim znanej wyszukiwarce. Każdy może pozycjonować lub reklamować frazy typu "kasyno online", by użytkownik mógł znaleźć organiczne lub sponsorowane wyniki wyszukiwania, zarówno firm posiadających wymagane licencje, stron informacyjnych czy stron oferujących rankingi kasyn online czy bukmacherów internetowych.

Reklamowanie hazardu w Google to skomplikowane zadanie, które wymaga przestrzegania rygorystycznych regulacji i umiejętnego wykorzystania narzędzi marketingowych. Aby skutecznie promować swoje usługi i uniknąć problemów prawnych, warto skorzystać z agencji reklamowej specjalizującej się w tej branży, która posiada doświadczenie i wiedzę niezbędną do prowadzenia efektywnych kampanii zgodnie z polityką Google.

Ten artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny (mam nadzieję, że w jak największym stopniu edukacyjny). Nie jest poradą prawną, aby zdobyć wiedzę na temat aktualnych przepisów skontaktuj się z prawnikiem. Doneta nie gwarantuje aktualności przedstawionych powyżej informacji, na którą może mieć wpływ wprowadzane przez ustawodawcę zmiany przepisów prawa, orzecznictwo lub decyzje organów administracyjnych, w tym organów ochrony konkurencji i konsumentów.  Artykuł nie jest reklamowy. Wszystkie linki i informacje w tym artykule mają charakter poglądowy i przykładowy.

Kto napisał ten wpis?

Przemek na co dzień tworzy strony WWW, sklepy internetowe i dba o ich marketing.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z:

  • Marketingu w Google - pozycjonowania (SEO) i Adsów (SEM),
  • Content marketingu i lejków marketingowych,
  • User Experience,
  • Mailingów- tych zimnych i ciepłych.

Przeczytaj inne teksty tego autora

Opinie

Skontaktuj się z nami

call 733 543 (pokaż numer)

Zajęte? Nikt nie odbiera?
Bardzo często rozmawiamy przez telefon, mamy sporo spotkań online.
Kliknij tutaj i zostaw nam kontakt do siebie. Oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

mail biuro@doneta.pl

Napisz przez formularz. To najszybsza i najlepsza forma kontaktu z Donetą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.

Doneta, to zespół fajnych ludzi

Zadzwoń: 733 543 (pokaż numer) call
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas:
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 1 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.