Kupiłem stronę. Czy jestem jej właścicielem?

Spis treści:

  1. Kupiłem stronę w Donecie
  2. Kupiłem stronę w innej firmie

Kupiłem stronę w Donecie

Jeśli tak, jesteś na wygranej pozycji :-) Kiedy w Donecie przygotowujemy dla Ciebie stronę internetową, zapewniamy Ci pełną swobodę w jej wykorzystaniu. 

Pełne prawo użytkowania

Po stworzeniu strony, masz prawo do jej dowolnego wykorzystania. Możesz ją modyfikować według własnych potrzeb, przenosić na inny serwer lub domenę – to Ty decydujesz co stanie się z Twoją stroną WWW (lub sklepem internetowym).

Dostęp do kopii strony

Jesteśmy transparentni – jeśli zechcesz, wyślemy Ci pełną kopię strony e-mailem, abyś miał jej pliki na swoim dysku. To dodatkowe zabezpieczenie i pewność, że masz pełną kontrolę nad swoją witryną.

Dostęp do serwera

Dajemy Ci pełny dostęp do serwera, na którym umieszczona jest Twoja strona. Dzięki temu możesz samodzielnie zarządzać wszystkimi aspektami swojej obecności w sieci.

Jednakże, istnieje jeden ważny wyjątek:

System CMS Donety - Nasz autorski system CMS, który został stworzony od zera przez nasz zespół, pozostaje naszą własnością. Udzielając Ci licencji na jego wykorzystanie, zapewniamy Ci prawo do korzystania z systemu na wszystkich polach eksploatacji. Należy jednak pamiętać, że systemu CMS nie możesz udostępniać osobom trzecim (poza programistami do edycji strony) ani odsprzedawać.

To podejście ma na celu zapewnienie maksymalnej elastyczności i bezpieczeństwa dla naszych klientów, jednocześnie chroniąc nasze autorskie prawa do specjalistycznego oprogramowania.

Kupiłem stronę w innej firmie

W branży tworzenia stron internetowych istnieje wiele różnych podejść do kwestii własności strony. Ważne jest, abyś przed zakupem strony internetowej upewnił się, czy wiesz czyja będzie strona WWW którą kupisz i jakie będziesz miał możliwości jej edycji.

Tworzę strony WWW od 16 lat i słyszałem wiele opowieści moich klientów na temat doświadczeń z moją "konkurencją". Poniżej te, które powtarzały się najczęściej.

Firmy ograniczające dostęp

Niektóre firmy ograniczają dostęp do serwera i plików źródłowych. W takim przypadku nie masz pełnej kontroli nad stroną. Ograniczenia te mogą utrudnić przenoszenie strony na inny hosting lub dokonywanie zmian bez wsparcia firmy, która ją stworzyła. Jest to szczególnie problematyczne, gdy... firma się zamknie, lub jej właściciel przestanie odbierać telefony.

Wynajem lub dzierżawa strony

Istnieją także modele, gdzie strona internetowa jest wynajmowana lub dzierżawiona. W takim przypadku płacisz regularne opłaty za korzystanie ze strony, ale nie jesteś jej właścicielem. Zmiana hostingu lub firmy obsługującej stronę może wiązać się z dodatkowymi kosztami, a nawet utratą strony.

Rozwiązania SaaS (Software as a Service)

W modelu SaaS płacisz abonament za korzystanie z gotowego rozwiązania do zarządzania treścią strony. W takim przypadku nie masz możliwości edycji kodu źródłowego strony. Może to ograniczać możliwości personalizacji i adaptacji strony do indywidualnych potrzeb, jak na przykład pozycjonowanie.

Podsumowanie

Nie ważne u kogo kupujesz stronę, ważne jest abyś dokładnie zrozumiał warunki umowy i ograniczenia, jakie niesie ze sobą zakup. Decyzja o wyborze odpowiedniego modelu współpracy powinna być dobrze przemyślana, biorąc pod uwagę Twoje długoterminowe potrzeby i plany rozwoju strony.

Kto napisał ten wpis?

Przemek na co dzień tworzy strony WWW, sklepy internetowe i dba o ich marketing.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z:

  • Marketingu w Google - pozycjonowania (SEO) i Adsów (SEM),
  • Content marketingu i lejków marketingowych,
  • User Experience,
  • Mailingów- tych zimnych i ciepłych.

Przeczytaj inne teksty tego autora

Opinie

Skontaktuj się z nami

call 733 543 282

Zajęte? Nikt nie odbiera?
Bardzo często rozmawiamy przez telefon, mamy sporo spotkań online.
Kliknij tutaj i zostaw nam kontakt do siebie. Oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

mail biuro@doneta.pl

Napisz przez formularz. To najszybsza i najlepsza forma kontaktu z Donetą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.

Doneta, to zespół fajnych ludzi

Zadzwoń: 733 543 282 call
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas:
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 25 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.