Opinie na stronę WWW #Panie Przemku, moja strona nie sprzedaje

 

W poprzednim artykule rozmawialiśmy o propozycji wartości i treściach na Twojej stronie internetowej.  Dziś skupimy się na innym, równie ważnym elemencie – opiniach klientów.

Opinie są niezwykle ważnym elementem na Twojej stronie internetowej. Wielokrotnie widziałem, że dodanie opinii klientów przekłada się na wzrost liczby maili, telefonów oraz uzupełnionych formularzy kontaktowych. Jeśli jeszcze nie masz opinii na swojej stronie, to najwyższa pora, aby to zmienić!

Znaczenie opinii na stronie internetowej

Opinie klientów to nie tylko ozdoba Twojej strony internetowej, ale przede wszystkim narzędzie, które buduje zaufanie i wiarygodność. Kiedy potencjalny klient widzi, że inni byli zadowoleni z Twoich produktów lub usług, jest bardziej skłonny do podjęcia decyzji zakupowej.

Skąd wiem, opinie na stronę WWW działają?

Na stronie doneta.pl, opinie klientów są jednym z kluczowych elementów. Użytkownicy często zatrzymują się w tej sekcji na dłużej, czytając doświadczenia innych osób. To pokazuje, jak ważne są opinie w procesie zakupowym.

Korzystając z narzędzi takich jak Microsoft Clarity czy Hotjar, mogłem obserwować, jak użytkownicy zachowują się na mojej stronie. Widziałem, że wielu z Was zatrzymuje się w sekcji z opiniami na 15, 20, a nawet 30 sekund i dłużej. To jest jeden z elementów strony, przy którym najczęściej się zatrzymujecie.

Referencje jako kluczowy element

Opinie klientów są ważne, ale jeszcze większe znaczenie mają referencje. Jeśli masz na swojej stronie prawdziwe, podpisane referencje od firm, z którymi współpracujesz, to jest to mega sztos! Takie referencje znacząco wpływają na Twoją wiarygodność.

Referencje pokazują, że masz realne doświadczenie i że Twoi klienci są zadowoleni z Twojej pracy. Na tyle, by chciało im się - specjalnie dla Ciebie - napisać kilka dobrych zdań o Twojej firmie, wydrukować i wysłać skanem lub listem. Co może być lepszym dowodem zadowolenia klientów?

Praktyczne porady dotyczące opinii

Jeśli jeszcze nie masz opinii na swojej stronie, zacznij je zbierać jak najszybciej. Jak to zrobić? Najlepiej poprosić swoich zadowolonych klientów o krótką recenzję. Prezentuj je w widocznym miejscu na stronie, aby każdy odwiedzający mógł je łatwo znaleźć.

Pamiętaj, że prawdziwe, podpisane referencje są najbardziej wartościowe. Unikaj fałszywych opinii, które mogą zaszkodzić Twojej reputacji, jeśli zostaną odkryte.

Pamiętaj o polityce opinii

W 2023 roku weszła w życie dyrektywa Omnibus, która nakłada na Ciebie obowiązek posiadania polityki opinii, jeśli publikujesz je na swojej stronie. Polityka ta powinna jasno określać, w jaki sposób zbierasz, weryfikujesz i publikujesz opinie. Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu takiej polityki, zapraszam do kontaktu – współtowrząc Kancelarię KZ mam dla Ciebie gotowe rozwiązania, które spełniają wszystkie wymogi prawne. Wystarczy, że wyślesz mi mailem link do Twojej strony, na której są (lub wkrótce będą) opinie.

Dla czytelników tego artykułu przygotowałem specjalny kod rabatowy YOUTUBE, który da Ci 20% rabatu na politykę opinii w Kancelarii KZ.

Wezwanie do działania (o tym będzie w następnej części ;-))

Jeżeli potrzebujesz pomocy w poprawie sprzedaży na swojej stronie internetowej, napisz do mnie. Prześlij link do swojej strony, opisz, jakie kampanie reklamowe prowadzisz, a ja postaram się pomóc. 

Kto napisał ten wpis?

Przemek na co dzień tworzy strony WWW, sklepy internetowe i dba o ich marketing.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z:

  • Marketingu w Google - pozycjonowania (SEO) i Adsów (SEM),
  • Content marketingu i lejków marketingowych,
  • User Experience,
  • Mailingów- tych zimnych i ciepłych.

Przeczytaj inne teksty tego autora

Opinie

Skontaktuj się z nami

call 733 543 282

Zajęte? Nikt nie odbiera?
Bardzo często rozmawiamy przez telefon, mamy sporo spotkań online.
Kliknij tutaj i zostaw nam kontakt do siebie. Oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

mail biuro@doneta.pl

Napisz przez formularz. To najszybsza i najlepsza forma kontaktu z Donetą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.

Doneta, to zespół fajnych ludzi

Zadzwoń: 733 543 282 call
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas:
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 26 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.