Reklama w Google czy na FB? Różnice

Wprowadzenie Rozważając reklamę w internecie, nie sposób pominąć dwóch gigantów - Google i Facebooka. Choć oba oferują skuteczne narzędzia marketingowe, istnieją pomiędzy nimi zasadnicze różnice, które warto zrozumieć, aby wybrać najlepszą ścieżkę promocji dla Twojego biznesu.

Reklama w Google Kiedy mówimy o Google, mówimy o wyszukiwarce, która każdego dnia odpowiada na miliony zapytań. Główną siłą Google jest możliwość dotarcia do osób, które aktywnie szukają konkretnych produktów lub usług. Wyobraź sobie, że potrzebujesz regulaminu do swojego sklepu internetowego. Co robisz? Wpisujesz zapytanie w Google, oczekując natychmiastowych, trafnych wyników. Reklama w Google pozwala umieścić Twoją ofertę właśnie tam, gdzie potencjalny klient jej szuka - jest to marketing oparty na zasadzie "tu i teraz".

Reklama na Facebooku Z kolei Facebook działa na innej zasadzie. Przewijając kanał newsów, napotykamy na różnorodne treści, w tym reklamy. Te ostatnie są dopasowywane do nas na podstawie naszych zainteresowań, zachowań, czy nawet demografii, ale rzadko wynikają z aktualnej potrzeby zakupowej. Reklamy na Facebooku świetnie sprawdzają się, gdy Twoim celem jest budowanie świadomości marki, a oferowane produkty czy usługi są takie, które mogą przyciągnąć uwagę użytkowników w sposób impulsywny - na przykład zabawki dla dzieci.

Porównanie i Kontrast Kluczowa różnica tkwi więc w intencji użytkownika. W Google użytkownik szuka czegoś konkretnego. W Facebooku jest "bombardowany" propozycjami, które mogą go zainteresować, ale niekoniecznie są obiektem jego aktualnego poszukiwania. To oznacza, że reklamy w Google mogą mieć wyższą konwersję w przypadku produktów i usług wymagających świadomej decyzji zakupowej, podczas gdy Facebook będzie bardziej efektywny w kategoriach produktów zakupowanych spontanicznie.

Podsumowanie Wybierając między Google a Facebookiem, kluczowe jest zrozumienie Twojego produktu i oczekiwań Twoich klientów. Jeśli oferujesz coś, co wymaga świadomej decyzji zakupowej, reklama w Google może być trafniejszym wyborem. Z drugiej strony, jeśli chcesz zwiększyć rozpoznawalność marki lub sprzedajesz produkty impulsywne, Facebook okaże się być Twoim sojusznikiem. W marketingu nie ma jednoznacznych odpowiedzi, ale mądry wybór kanału reklamowego może znacząco wpłynąć na sukces Twojej firmy.

Kto napisał ten wpis?

Przemek na co dzień tworzy strony WWW, sklepy internetowe i dba o ich marketing.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z:

  • Marketingu w Google - pozycjonowania (SEO) i Adsów (SEM),
  • Content marketingu i lejków marketingowych,
  • User Experience,
  • Mailingów- tych zimnych i ciepłych.

Przeczytaj inne teksty tego autora

Opinie

Skontaktuj się z nami

call 733 543 (pokaż numer)

Zajęte? Nikt nie odbiera?
Bardzo często rozmawiamy przez telefon, mamy sporo spotkań online.
Kliknij tutaj i zostaw nam kontakt do siebie. Oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

mail biuro@doneta.pl

Napisz przez formularz. To najszybsza i najlepsza forma kontaktu z Donetą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.

Doneta, to zespół fajnych ludzi

Zadzwoń: 733 543 (pokaż numer) call
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas:
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 1 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AIP Przemysław Szczygłowski z Siedzibą w Sosnowcu i numerze NIP 6443382251 w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.